مارماریس یکی از شهرهای کشور ترکیه می باشد که در جنوب غربی ترکیه واقع شده و به علت وجود جاذبه های طبیعی و ساحل های زیبایش و همچنین موقعیت جغرافیایی  کم نظیرش مخصوصاً در تابستان به یکی از مراکز اصلی گردشگری ترکیه تبدیل شده است که هرساله  افراد زیادی را جذب خود می کند.  در این بخش اویتا گشت خزر  به معرفی چندتا از حقایق این شهر میپردازد.

1 - مارماریس شهری است که تاریخ دقیق و معینی از زمان پیدایش بشر برای سکونت در مکان فعلیش موجود نیست ولی اولین شهری است که نامش در منطقه آورده شده که نام قدیمی آن در 6 قرن قبل از میلاد فیسکوس بوده است.

2 - مارماریس به دلیل جنگ ها و مشکلات بین امپراطورها و دولتهای مختلف همانند عثمانی و ایران و روم در طول تاریخ

دست به دست شده است.

3 –  در این شهر به علت وجود سنگ‌های مرمر ، نام این از واژه‌ی  مارمارون به معنی مرمربه  مارماریس نام گذاری شد.

4 –  مارماریس در سواحل جنوب غربی ترکیه و یکی از 12 شهری است که در استان موغله واقع شده است.

5 – مارماریس به دلیل  موقعیت اقلیمی دارای طبیعتی جذاب و زیباست که با وجود دریای مدیترانه و رشته کوه های متعدد از سمتی دیگر . جنگل و سواحل  و جاذبه های طبیعی یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی را دارد.

6 – مارماریس دارای آب و هوای مدیترانه  است و تابستانی گرم و مرطوب با میانگین دمای 40 درجه و همچنین زمستان بارانی و خشک با میانگین دمای 11 درجه است.

7 – مارماریس در گذشته به دلیل پرورش گل و ماهیگیری مشهور بود اما با گذشت زمان در صنعت توریسم پیشرفت خوبی داشته است و به یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه تبدیل شده است.

8 – مارماریس در کل ایام سال گردشگرهای خود را دارد ،  اما در تابستان بیشترین توریست را دارد.

9 – جمعیت مارماریس حدود 40 هزار نفر است ولی این جمعیت در تورهای تابستانی به نیم میلیون نفر هم میرسد.

10 – مارماریس شهری است که مرکزی برای کشتی رانی و همچنین غواصی دارد و دارای  2 بندرگاه اصلی و بندرهای متعدد میباشد.

11 – در بسیاری از شهرها و جاذبه های گردشگری مارماریس سفرهایی کوتاه به جزیره هایی که در نزدیکی یونان قرار دارد انجام می گیرد که مارماریس به دلیل فاصله 50 دقیقه ای از جزیره ی رودس در  یونان کشتی های تفریحی و قایق هایی را برای تردد می فرستد.

12 -  در مارماریس قلعه باستانی (Mamaris Castle) وجود دارد که قرن16 در حکومت عثمانی بازسازی شد که امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری شهر مارماریس تبدیل شده است.

13 - نزدیک‌ترین فرودگاه به مارماریس، فرودگاه دالامان (DALAMAN)  میباشد که از ۳ فرودگاه اصلی جنوب ترکیه است.

14 – یکی ازجاذبه های گردشگری مارماریس ، پارک ملی مارماریس است که حدود 30 هکتار وسعت این پارک میباشد.

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade
دی ان ان