آنتالیا در قسمت غربی کشور ترکیه قرار دارد که یکی از مقصدهای اصلی تفریح برای گردشگران و مسافران ترکیه می باشد . داشتن جاذبه های گردشگری و تاریخی و همچنین ساحل های زیبا و هتل های مجلل و شیک سبب شده تا آنتالیا در سال میزبان مسافر های زیادی ،  از اقصی نقط دنیا باشد و از طریق مسیر زمینی و خطوط هوایی برای  تفریح به این شهر سفر کنند.به هین دلیل برای راحتی در برنامه ریزی سفر آشنایی با راه هایی که باعث دسترسی به شهر آنتالیا می شود مانند آشنایی با فرودگاه آنتالیا لازم است.

فرودگاه آنتالیا با آماری نزدیک به 8/20 میلیون نفر مسافر در طی سال 2015 میلادی موفق شده رتبه ی سوم در بین فرودگاه های پرتردد کشور ترکیه را مختص خود کند و همچنین در لیست پرترددترین فرودگاهای اروپا رتبه ی  پانزدهم را ثبت کرده است. این فرودگاه از سه پایانه مسافری تشکیل شده است که شامل  پایانه 1 ، پایانه 2 و ترمینال پروازهای داخلی . پایانه 1 این فرودگاه از ماه نوامبر سال 2015 میلادی جهت تعمیرات و نوسازی تعطیل شده بود که تا به اتمام رسیدن عملیات ساختمانی آن ، تنها از پایانه 2 و پرواز داخلی برای انتقال مسافران انجام می شد.

پایانه های فرودگاه بین المللی آنتالیا دارای فروشگاه ها  و رستوران های متنوع برای راحتی مسافران می باشد. فرودگاه بین المللی آنتالیا در مسافت 13 کیلومتری شمال شرق از مرکزشهر آنتالیا قرار دارد که برای رسیدن به این فرودگاه می توانید از اتوبوس شماره 600 استفاده کنید که از مرکز پایانه اتوبوسرانی آنتالیا هر نیم ساعت یکبار به طرف فرودگاه حرکت میکند. جالب ایست بدانید که تمامی هتل های موجود در آنتالیا به تاکسی و خودروهای VIP مجهز دسترسی دارند، همچنین دارای سرویس انتقال دادن مسافران از فرودگاه به  هتل و برعکس است.

 

بخاطر آمار بالای مسافرت ایرانی ها به آنتالیا ، خطوط هوایی پرواز های مستقیمی برای جابه جایی توریستهای ایرانی به این شهر برقرار کرده است که بعضی از آنها فصلی و در زمان اوج سفر با این منطقه برقرار می شود. 

 

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade
دی ان ان