ساحل کوتا و لجیان (واقع در ساحل غربی، جنوب بالی) 

در حاشیه ساحل شلوغ (وجود بسیاری فروشنده، اماکن ماساژ، خواننده‌های ساحلی و غیره، موج‌های بلند، جریان‌های آبی که برای موج سواری مناسب هستند و همچنان محلی مناسب برای شنا کردن می‌باشند) هتل‌ها و استراحتگاه‌های معروف که اغلب 2 و 4 ستاره می‌باشند، واقع شده اند. با وجود این که این محل مرکز گردشگری بالی میباشد، همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید، این ساحل آنقدر پهناور و وسیع است که حتی با وجود جمعیت فراوان، شلوغی آن به چشم نمی آید. در حالی که مشغول تماشای بازی فوتبال یا آخرین موج سواری مردم محلی و گردشگران تا قبل از تاریک شدن هوا هستید، از تماشای غروب آفتاب به همراه یک نوشیدنی خنک لذت ببرید. این صحنه هنوز هم یکی از صحنه‌هایی است که هنگام سفر به بالی نباید از آن بگذرید

کوتا و لجیان (که در دهه گذشته به یک شهر تبدیل شده‌اند و هر ماه در جهت شمال گسترش می‌یابد)  تفریحات شبانه با تعداد زیادی رستوران، میخانه، مشروب فروشی باز، دیسکو و سوپر مارکت، فروشگاه‌های بزرگ چند بخشی، و مغازه‌هایی هستند که لباس‌های غیر رسمی و ساحلی، اشیاء عتیقه و سوغاتی می‌فروشند. وجود ترافیک روزانه و گاهی وقت‌ها، فروشنده‌های دوره گرد کاملاً سمج این محل را به منطقه‌ای بسیار غیر عادی و نسبتاً زشت در بالی تبدیل کرده است که کابوسی برای بسیاری از مسافران شده است.

در صورتی که به دنبال انجام کارهای هیجان انگیز یا فقط تفریح شبانه هستید، بازدید از این محل به شما توصیه می‌شود. اما قطعاً این محل برای تعطیلات خانوادگی یا گذران ماه عسل رویایی مناسب نمیباشد.

 

سمین یاک  به باتوبلیگ ، کروبوکن ، اومالاس و تانه لات (ساحل غربی، جنوب بالی)

این منطقه در گذشته محلی نسبتاً روستایی و تقریبا مسکونی بوده است. محل ذکر شده در فاصله چند مایلی شمال لجیان واقع است. اینجا ساحل ماسه‌ای مناسب و به رنگ زرد کم رنگ با موج‌های قوی و برخی جریان‌های قوی آب است که هر چه به سمت شمال آن می روید، از شلوغی این ساحل کم می‌شود. شمار فزاینده هتل‌ها و ویلاها، رستوران‌های بزرگ اما با قیمت معقول و جالب‌ترین باشگاه‌ها، میخانه‌ها و دیسکوها و همچنین مغازه‌هایی که لباس‌های غیر رسمی، لباس مد، اجناس طراحی در شکل‌ها و طرح‌های مختلف، مبلمان، اشیاء عتیقه، اقلام تزیینی و صنایع دستی را به فروش می رسانند.

بازدید از این محل به گردشگرانی توصیه می‌شود که مایل هستند که تا حدودی از مکان‌های شلوغ و پر سر و صدا به دور باشند اما دسترسی آسان به لیجان و کوتا را درک می‌کنند. دسترسی به بخش‌های دیگر جزیره به اندازه‌ای مناسب است که دیگر مجبور نیستید از وسط منطقه شلوغ کوتا عبور کنید. در ناحیه‌ای بین سمین یاک و باتوبلیگ و در منطقه‌ای زیبا و همچنان با بافت روستایی که از شمال تا کانگوو امتداد دارد و به تانه لات ختم می‌شود، تعدادی از جذاب‌ترین ویلاهای تفریحی، شالیزارهای آرام و کمپ‌های خیزاب ساحلی را مشاهده میکنید.

 

شهرک یوبود و نواحی اطراف آن، مرکز بالی

فاصله شهرک یوبود تا بالی به اندازه فاصله جاکارتا تا جاوا می‌باشد. در فرهنگ محلی، یوبود محلی است که برجسته‌ترین نقاش‌ها، رقاص‌ها، نوازنده‌ها، پیکرتراشان و بافنده‌ها زندگی و کار می‌کنند. تعدادی از موزه‌های عالی و نگارخانه‌های هنری در این منطقه وجود دارند. به دلیل واقع شدن این شهرک در پای کوه (حدود 19 مایل یا 30 کیلومتری شمال دنپاسار (Denpasar)، دمای هوا در این منطقه اندکی کمتر از دمای هوای زمین‌های پست و هموار می‌باشد و بارش باران در طول سال به رشد و نمو گیاهان گرمسیری انبوه در این منطقه کمک می‌کند.

این شهرک به سرعت توسعه یافته است و امروزه، در کنار جاده‌های اصلی فروشگاه‌های عرضه آثار هنری، صنایع دستی و سوغاتی و همچنین تعداد زیادی رستوران و قهوه خانه وجود دارند. گروه‌های گردشگری و گردشگران روزانه تا اواخر عصر در فروشگاه‌ها و غذاخوری‌ها به گشت و گذار می‌پردازند. شهرک یوبود را می‌توان مرکز "بالی سبز" نامید. شما می‌توانید شاهد رستوران‌های بزرگ عرضه کننده غذاهای گیاهی محض، گیاهی و حتی رستوران‌های عرضه کننده غذاهای خام و وجود تعداد زیادی رستوران باشید که استفاده از نی‌های پلاستیکی در آنها ممنوع است. همچنین، از کیسه‌های پلاستیکی در مغازه‌های این شهرک استفاده نمی‌شود. مدارس یوگا، مراکز مراقبه (مدیتیشن)، خوانش های روحی و مراکز عرضه شکلات خام در این منطقه وجود دارند و افرادی که به دنبال درمان‌های دیگر هستند، در این شهرک مکان‌های درمانی خود را خواهند یافت. این روزها، مخلوط‌های سم زدائی، آب میوه‌های سبز و غذاهای الی در بسیاری از فهرست‌های مواد خوراکی یافت می‌شوند و گردشگران و صاحبان بنگاه‌ها بیشتر مراقب محیط زیست هستند. پس از غروب آفتاب، مغازه‌ها کم کم بسته می‌شوند و فضای شهرک یوبود آرام‌تر می‌شود.

گردشگران دوست دارند که به این منطقه سفر کنند تا نمایش‌های رقص بی نظیر و مشهور جهانی بالی را که شب‌ها اجرا می‌شوند، تماشا کنند. با وجود این که همه این نمایش‌ها عالی نیستند اما بدون این که حداقل یکبار نمایشی را در اینجا دیده باشید، ترک کردن بالی دشوار خواهد بود.

یوبود همچنین منطقه‌ای عالی برای یک گردش روزانه و بازدید از معابد، باغ وحش و باغ پرندگان و چشمه‌های آب گرم می‌باشد...

 اقامت در هتل‌های کوچک (Losmens) بسیار ساده و ارزان و هتل‌های کوچک بسیار گران اما ساده تا در برخی از معروف‌ترین و گران‌ترین هتل‌های شیک و ویلاهای خصوصی زیبا در این جزیره صورت می‌گیرد. اغلب این اماکن اقامتی در سایان (Sayan) واقع در فاصله چند مایلی دره خوش منظره رود آیونگ (Ayung) قرار دارند.

 

ساحل جیم باران  (واقع در ساحل غربی، جنوب فرودگاه)

احتمالاً بهترین ساحل بالی با هتل‌ها و اقامتگاه‌های آراسته در این منطقه باشد: این ساحل پوشیده از ماسه‌های تقریباً سفید است و ارتفاع موج‌ها برای شنا کردن، موج سواری و قایقرانی خیلی زیاد نیست (ورزش‌های آبی- موتوری در این محل انجام نمی‌شوند). گردشگران زیادی از این ساحل دیدن نمی‌کنند. تعدادی هتل و استراحتگاه گران قیمت و تعداد روز افزون رستوران‌های غذای دریایی ساده اما مناسب درست در مقابل دریا در این ساحل وجود دارند. مشاهده غروب آفتاب مشهور بالی، خوردن غذاهای دریایی خوشمزه و استراحت کردن در این مکان به شدت توصیه می‌شوند. این ساحل در فاصله چند مایلی جنوب فرودگاه واقع شده است.

 

نوسا دوآ  و تانجونگ بنوآ و بوکیت (واقع در شبه جزیره جنوبی)

شبه جزیره جنوبی بالی محلی است که این روزها شما با اغلب هتل‌ها و استراحتگاه‌های بین المللی بالی با درجه 4 و 5 ستاره در این جزیره مواجه می‌شوید. این اقامتگاه‌ها در فضای آراسته نوسا دوآ قرار دارند اما فضای باغی مرسوم در بالی در این اماکن مشاهده نمی‌شود. این محل ساحلی مناسب و دارای آب‌های کم عمق و بدون موج‌های بلند است. هر نوع ورزش آبی در این ساحل انجام می‌شود و این ساحل از یک زمین گلف دارای 18 سوراخ برخوردار است. مرکز نگارخانه نوسا دوآ با رستوران‌های نسبتاً ارزان متعدد، مغازه‌ها و فروشگاه‌های چند بخشی در این ساحل وجود دارد. تعدادی رستوران با قیمت معقول‌تر در نزدیکی تانجونگ بنوآ و روستای بوالو قرار دارند. تعدادی مراکز تفریحی شبانه نیز در این ساحل وجود دارد. ساحل مذکور حدود 12 کیلومتر یا 7.5 مایل با فرودگاه فاصله دارد.

 

توبان (واقع در کوتا، ساحل غربی، شمال فرودگاه)

این منطقه شلوغ‌ترین مکان با تعداد زیادی هتل و استراحتگاه از درجه‌های مختلف می‌باشد که درست در ساحل یا نزدیکی آن واقع هستند (موج‌های قوی و گاهی وقت‌ها، جریان‌های آبی قوی) رستوران‌ها و مغازه‌های زیادی در امتداد جاده اصلی قرار دارند. این ساحل در حد فاصل کوتا و فرودگاه بین المللی بالی واقع است.

ساحل سانور (واقع در ساحل غربی، جنوب بالی)

این ساحل محلی است که کلیه‌های هتل‌های بین المللی بالی با 35 سال قدمت در آن واقع هستند؛ هر چند که این ساحل هرگز منطقه‌ای برجسته نبوده است. امروزه، این ساحل تمیز است و مطابق با کاری که در کاندی داسا انجام شد، آن‌ها توانسته‌اند تأسیسات دریایی کوچک برای جلوگیری از شسته شدن ماسه‌ها با آب ایجاد کنند. سانور در مقایسه با کوتا و نوسا دوآ ساحلی نسبتاً آرام است اما همچنان در نزد گردشگران کهنه کار و برخی ساکنان خارجی محلی دوست داشتنی است. هتل‌های زیبا مانند هتل بی کیفیت تانجونگ ساری با خانه‌های ییلاقی مستقل، باغ‌های سرسبز بالی و فضایی که به ویلای بالی دریم غربی متعلق به دهه‌های 60 و 70 نزدیک می‌شود، میهمانان خود را مسحور می‌کنند.

 

کاندی داسا و لوینا، شرق و شمال بالی

این دو مرکز گردشگری واقع در شرق و شمال بالی به محل اجتماع معروف برای همه آن دسته از بازدید کننده‌هایی تبدیل شده‌اند که می‌خواهند از گردشگران فاصله بگیرند. در هر دو محل، تعدادی هتل و رستوران غالباً بسیار ساده اما مناسب وجود دارد. با این حال، سواحل اطراف کاندی داسا در طول دهه گذشته و پس از نابود شدن اغلب صخره‌های مرجانی منطقه به نوعی ناپدید شده‌اند و بسیاری از گردشگران ماسه‌های سیاه را که اغلب سواحل شمال بالی را پوشانده‌اند، دوست ندارند.

جزیره بالی به یک دلیل به عنوان جزیره خدایان معروف است. این منطقه یکی از 17500 جزیره در مجمع الجزایر اندونزی است که حتی در میان جزایر مجاور رنگارنگ خود و حتی پس از چند دهه توسعه گردشگری، هنوز بالی از زیبایی غیر قابل مقایسه‌ای برخوردار است. جزیره بالی بخشی از مثلث مرجانی است که از بالاترین تنوع گونه‌های دریایی در روی زمین برخوردار است. این ویژگی صخره‌های مرجانی اطراف جزیره را به منظره‌ای تماشایی تبدیل می‌کند. علیرغم وسعت کم جزیره بالی، بیشتر جمعیت این منطقه را اقلیت هندوی اندونزیایی تشکیل می‌دهد. بالی به خاطر ورزش موج سواری در این منطقه، وجود معابد باستانی و کاخ‌ها معروف است اما این جزیره دارای آتشفشان های فعال و جنگل‌های وحشی نیز می‌باشد. این منطقه دارای سواحل ماسه‌ای سفید در جنوب و سواحل ماسه‌ای سیاه برجسته در شمال و غرب است.

جزیره بالی در چند دهه گذشته برای مسافرانی که از سراسر جهان، به ویژه از استرالیا و آمریکا، به این منطقه سفر می‌کنند، مقصد گردشگری دوست داشتنی بوده است. در نتیجه، خدمات رسانی به گردشگران بین المللی در این جزیره به خوبی صورت می‌گیرد.

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade
دی ان ان