وقت سفارت

بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا  متقاضیان ویزای شینگن بایداز کشور مقصد برای دریافت وقت سفارت ویزای شینگن اقدام نمایند اگر در برنامه سفر خود به اروپا، قصد بازدید از چند کشور مختلف را دارند، باید از کشوری که بیشتر در آن اقامت  خواهند داشت برای وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند.

برای درخواست ویزای شینگن برنامه سفر تعیین کننده سفارتی خواهد بود که متقاضی باید از طریق آن برای وقت سفارت اقدام کند. اگر برای مثال قصد سفر به اتریش را دارید نمی‌توانید از سفارت فرانسه برای وقت سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید، هرچند کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. یا حتی اگر در برنامه سفر ۶ روزه خود علاوه بر اتریش می‌خواهید برای مثال ۲ یا حتی ۳ روز هم در فرانسه اقامت داشته باشید (ورود به اروپا از طریق اتریش) باز هم درخواست وقت سفارت ویزای شینگن باید از طریق سفارت اتریش اقدام شود.

مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

تعیین وقت سفارت ویزای شینگن برای ایرانی ها تنها یک راه دارد و آن هم بصورت آنلاین می باشد. البته اتباع بسیاری دیگر از کشورها بدون نیاز به تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن به یکی از کنسولگری‌های کشورهای اروپایی مراجعه کرده و درخواست ویزا می‌دهند اما برای اتباع ایرانی تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن تنها از یک طریق آن هم مراجعه به وب سایت VFS Global امکان‌پذیر است. باید کشوری که می‌خواهید از طریق آن برای ویزای شینگن تعیین وقت سفارت کنید را انتخاب نموده و  مراحل زیر را انجام دهید.

در زیر مراحل تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن از سفارت هلند (برای نمونه) را بطور کامل توضیح خواهیم داد:

 • مراجعه به وب سایت VFS Global برای سفارت هلند
 • ساب منوی SCHEDULE AN APPOINTMENT یاتعیین وقت سفارت را انتخاب نمایید
 • در این صفحه ایمیلی (netherlands@vfshelpline.com) در اختیار شما قرار می‌گیرد که با ارسال یک ایمیل تست، پاسخی خودکار برای شما ارسال خواهد شد که در آن بایداطلاعات مورد درخواست را تکمیل نمایید.
 • ارسال مجدد ایمیل به همراه تکمیل فرم مندرج در آن (تاریخ سفر، وقت سفارت مد نظر و ...)

در واقع با ارسال این ایمیل شما برای زمان مدنظر خود درخواست تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن کرده‌اید و تنها کاری که باید انجام دهید، انتظار برای پاسخ از طرف سفارت هلند خواهد بود.

 زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن

بر اساس اعلام وب سایت رسمی شینگن هیچ زمان مشخصی برای مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن وجود ندارد. بسته به سفارتی که از آن اقدام می‌کنید، زمانی که برای تعیین وقت سفارت درخواست داده‌اید (سیزین‌های مسافرتی و یا پیش از زمان آغاز ترم‌های دانشجویی) و برخی موارد دیگر، مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن متغیر خواهد بود.

توصیه دپارتمان ویزا و وقت سفارت اویتا گشت به متقاضیان محترم تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن این است که حداقل ۴ تا ۶ هفته پیش از تاریخ سفر خود برای تعیین وقت سفارت مدنظر اقدام نمایند، زیرا بعضا شاهد این بوده‌ایم که روند تعیین وقت و بررسی مدارک برای ویزای شینگن بیش از یک ماه نیز بطول انجامیده است.

نکته مهم دیگری که باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که حتما پیش از اقدام برای تعیین وقت سفارت، مدارک موردنیاز برای شینگن را تهیه و تکمیل کنید زیرا برای مثال ترجمه اسپانیایی مدارک متقاضیان خود به تنهایی ۲ هفته  طول می کشد.

خدمات همکار مسافر
وقت سفارت عادی ایتالیا 400.000 تومان 500.000 تومان
وقت سفارت فوری ایتالیا 1.500.000 تومان 1.550.000 تومان
وقت سفارت هلند 300.000 تومان 350.000 تومان
وقت سفارت پرتغال 300.000 تومان 350.000 تومان
وقت سفارت فرانسه 300.000 تومان 350.000 تومان
وقت سفارت اسپانیا 300.000 تومان 350.000 تومان
وقت سفارت چک 300.000 تومان 350.000 تومان
وقت سفارت آلمان 400.000 تومان 500.000 تومان

 

 

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ویزای شینگن

از آنجایی که تعیین وقت سفارت ویزای شینگن تنها به صورت آنلاین انجام می‌گیرد، تکمیل فرمی که از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌شود کفایت خواهد کرد. به بیان دیگر مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت برای ویزای شینگن، تکمیل اطلاعات درخواستی در همان ایمیلی است که از طریق دفتر VFS برای متقاضی ارسال و موارد زیر را شامل می‌شود:

 • اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مطلوب برای وقت سفارت شینگن
 • نوع ویزا
 • مقصد اصلی در اروپا

تایید وقت سفارت برای ویزای شینگن از طریق ایمیل به متقاضی اعلام خواهد شد. وقت سفارت تعیین شده قابل تغییر و یا کنسلی نیست و در صورت حضور نیافتن متقاضی در روز مقرر، مراحل فوق تکرار خواهد شد. در روز انگشت نگاری و تحویل مدارک، متقاضی باید کپی نامه تایید وقت سفارت را به همراه داشته باشد.

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade
دی ان ان