1.دِ وٌرلد( The World) با 165 واحد اقامتی مجزا، نخستین کشتی مسکونی جهان است که در سال 2002 به بهره برداری رسید و تاکنون به بیش از 140 کشور جهان سفر کرده است. ساکنان این آپارتمان های شناور ، پیوسته در حال سفر هستند و حتی در سال 2012 با عبور کشتی از گذرگاه شمال غربی توانستند به تماشای خرس های قطبی بنشینند.مسیر حرکت این کشتی 12 طبقه ای 2 یا 3 سال قبل ازسفر، با رای ساکنان آپارتمان ها مشخص می شود.

 

2.هتل نعلی شکل چین: یکی از هتل های لوکس واقع در هازوی چین است،که بعضی به آن لقب نعل اسب و بعضی ها پیراشکی داده اند. این ساختمان بسیار زیبا 27 طبقه دارد.

 

3.برج دینامیک دوبی امارات متحده عربی:این آسمانخراش420 متر ارتفاع و 80 طبقه دارد.ظاهر این آسمان خراش هر دقیقه تغییر می کند. هرطبقه آن به صورت مجزا و هر سه ساعت یکبار 360 میچرخد.

 

4.صخره ی پریکستولن نروژ: پریکستولن نام صخره ای بزرگ و مرتفع در کشور نروژ است.این صخره با604متر ارتفاع،در منطقه لیسفوردن قرار داشته و بین گردشگران نروژ بسیار پرطرفدار است.

4.

 

5.فستیوال مجسمه‌های یخی و برفی هاربین(چین) رویدادی زمستانی به شمار می‌آید که هر سال با موضوعی خاص در شهر هاربین، استان هیلونگ جیانگ چین برگزار می‌شود و در حال حاضر، بزرگترین فستیوال مجسمه‌های یخی و برفی دنیا محسوب می‌شود.در ابتدا، شرکت کنندگان در این فستیوال، اکثرا چینی بودند، اما بعد‌ها این فستیوال به رویدادی رقابتی و بین المللی تبدیل شد.بزرگترین مجسمه‌های یخی جهان در این فستیوال ساخته می‌شوند. این فستیوال که در سردترین ماه‌های شهر هاربین برگزار می‌شود، آثار هنری مهیج، موقتی و ناپایدار را به نمایش می‌گذارد که همه آن‌ها با یخ‌های رود سونگ هوا ساخته شده اند.بدون اشاره به تمام آثار معماری یخی که در سراسر شهر برای زمستان ساخته شده اند (به هر کجا که نگاه کنید)، بین چهار پارک اصلی و مناطق تفریحی، هزاران اثر هنری وجود دارد.جشنواره دو ماهه مجسمه‌های یخی و برفی هاربین که در ژانویه و فوریه برگزار می‌شود، و به نام این شهر تحت عنوان "سرزمین عجایب زمستانی"، معنای جدید و کاملی می‌بخشد.این جشنواره به طور رسمی در روز 5 ژانویه آغاز می‌شود و یک ماه ادامه دارد.

 

6.لوفوتن-نروژ:مجمع‌الجزایر لوفوتن دارای مناظری متمایز با کوه‌ها و قله‌ها، دریای باز و خلیج، سواحل بینظیر  مقصد جذابی برای گردشگران میباشد.

 

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade
دی ان ان