تمام نکاتی که در هنگام سفر باید رعایت کنید

 

 بیشتر افرادبه دلیل مشکلات کاری ونداشتن زمان مناسب  تنها فرصتشان برای تهیه بلیط هواپیما و سفر تعطیلات رسمی می‌باشد و سعی می‌کنند از این تعطیلات نهایت بهره را ببرند و مکان های دیدنی بیشتری را مشاهده کنند .  در ابتدا باید ذکر کنیم اگر جزو آن دسته از افراد نیستید که فقط تعطیلات، فرصتی برای مسافرت و تفریح تان  است، از سفر در تعطیلات خودداری کنید چرا که  بسیار پر هزینه‌تر از دیگر زمان‌هاست، زیرا در صنعت گردشگری، هر حرفه‌ای در تعطیلات به دلیل زیاد بودن مشتری به قیمت‌های خود اضافه می‌کنند، از بلیط هواپیما گرفته تا هزینه هتل و اقامت، غذا و …

اما اگر جزو آن دسته از افراد نیستید که فقط تعطیلات را برای سفر فرصت دارید به نکات زیر دقت فرمایید:

 

1.انتخاب مقصد مورد نظر

انتخاب مقصد مورد نظر مهمترین قسمت سفر است زیرا هر فرد برای رفع خستگی  و برای تغییر روحیه و آب و هوا قصد سفر می‌کند. پس این سفر باید سفری دلنشین و لذت بخش باشد. لذت بخش بودن سفر نیز در گرو انتخاب صحیح مقصد است. حتما توجه داشته باشید مقصدی که شما انتخاب می‌کنید از نظر  جغرافیایی، آب و هوا، دوری و نزدیکی، شلوغی و خلوتی مورد تایید  شما باشد و اگر به دنبال تجربه دیدار از مقصد جدید را دارید این مقصد برایتان پر از خاطرات خوب باشد. به این مسئله دقت کنید که مقاصد فراوانی  وجود دارد که برای تعطیلات غیر معمول و منحصر به فرد هستند و شما می‌توانید مثلا برای خرید بلیط هواپیما و سفر به یک کشور، از شهرهای کوچک آن به جای شهرهای شلوغ و بزرگ دیدن کنید. مطمئن باشید که شهرهای کوچک نیز جذابیت‌منحصر به  خودشان را دارند.

 

2.خرید بلیط هواپیما

برنامه ریزی در هر کاری بسیار لازم است مخصوصا در سفر بنابراین گردشگران عزیز در صورت امکان حتما چند ماه قبل از  تعطیلات برنامه‌ ی سفر خود را بچینید و وسیله‌ای که قصد دارید با آن سفر کنید را مشخص کنید. اگر با ماشین شخصی سفر نمی‌کنید حتما قبل از اینکه قیمت ها زیاد شود بلیط هواپیما یا قطار را تهیه و رزرو کنید. این اولین قدم موفق شما در صرفه جویی در هزینه سفر در تعطیلات خواهد بود. و اینطوری خیالتان  بابت بلیط و نحوه رفتن به سفر راحت خواهد بود. اگر بلیط را برای لحظه‌های آخر نگه دارید مطمئنا انتخابتان محدود و قیمت بالا  خواهد رفت. در صورت امکان  برای جلوگیری از اینکه زیاد در شلوغی تعطیلات گیر نکنید بهتر است یکی دو روز قبل از شروع تعطیلات سفر کنید و یکی دو روز قبل از تمام شدن باز گردید. پیشنهاد میکنیم برای تهیه بلیط هواپیمای ارزان و مناسب حتما سری به سایت اویتاگشت خزر بزنید.

 

3.رزرو هتل

پس از انتخاب مقصد مسافرت، خرید بلیط هواپیما قدم دوم انتخاب و رزرو  هتل است. همانطور که می‌دانید در تعطیلات، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها شلوغ خواهند بود و اگر از قبل فکر آن را نکنید حتی ممکن است شب را بدون هتل بمانند. بنابراین برای آسودگی خیال و سفری راحت و بدون استرس، پیشنهاد می‌کنیم از قبل هتلتان را مشخص کنید. اگر قصد اقامت در هتل ارزان را دارید به سراغ هتل آپارتمانی که ستاره ندارند بروید اما توجه داشته باشید که این هتل‌ها مکانی برای اقامت کوتاه مدت هستند و امکانات چندانی ندارند. اگر به اقامتگاه‌هایی غیر از هتل فکر می‌کنید ملحفه تمیز با خود به همراه ببرید.

 

4.وسایل مورد نیاز سفر

یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه ریزی در سفر این است که شما می‌دانید مقصدتان کجاست و می‌دانید به چه نوع لباس و چه نوع وسایلی نیاز خواهید داشت و این باعث می‌شود وسایل اضافه با خود حمل نکنید. حتما دقت  داشته باشید که هرچقدر سایز چمدانتان کوچکتر باشد سفرتان دلپذیرتر خواهد شد و مجبور نخواهید بود چمدان سنگین پر از وسایل به درد نخور را با خود به این طرف و آن طرف حمل کنید. بنابراین در جمع کردن لباس و وسایل دقت و وسواس زیادی به خرج بدهید. از قبل آب و هوای مقصد موردنظر را چک کنید تا لباس‌های مناسب با خود به همراه داشته باشید.

 

5.خرید

بخش فراموش نشدنی اکثر سفرهایی که می‌رویم البته بیشتر برای خانم‌ها خرید است! کلا از نظر خانم‌ها سفری که بدون خرید باشد سفر نیست پس آقایان باید در این مورد نیز به چند نکته توجه کنند: اول اینکه پول نقد زیاد به همراه نداشته باشید تا در معرض خطر دزدیده شدن و گم شدن نباشد. دوم اینکه بادیدن وسایل و لباس ارزان قیمت، دست‌و‌دل‌باز و گرم خرید نشوید چرا که هنگام حمل آن‌ها و جاسازی در چمدان به شدت اذیت خواهید شد. حتی شاید مجبور شوید چمدان نو برای وسایل خریداری شده بخرید و بعد حتی ممکن است مجبور شوید در فرودگاه اضافه بار پرداخت کنید. بنابراین برای دوری از این دسته از مشکلات از خرید زیاد دوری کنید و همینطور فراموش نکنید که با چانه زدن سر قیمت و این قبیل کارها زمان سفر خود را از دست ندهید و وقت خود را تلف نکنید.

 

6.سفر ارزان

برای داشتن سفری ارزان می‌توانید گروهی سفر کنید. گروهی سفر کردن به معنای تقسیم هزینه‌ها است و قبل از سفر اطلاعاتی در زمینه اماکن اقامتی قیمت‌ها و امکانات منطقه به دست آورید و هزینه‌ها را برآورد کنید. تهیه یک چادر مسافرتی می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را کم کند و همچنین می‌توان از خوردن غذاهای بیرون و خرید خوراکی های بیهوده و  هله هوله که لازم و ضروری نیستند اجتناب نمود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان با تور سفر کنید چرا که تور‌ها در خطوط و بلیط هواپیما، هتل‌ها و رستوران‌ها دارای قدرت قابل توجهی است و به دلیل رزرو تعداد زیاد از تخفیفات زیادی بهره مند می‌شوند و هزینه شما به نسبت سفر شخصی که خودتان بروید بسیار کمتر خواهد شد.

 

 

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade
دی ان ان