تور مسافرتی چیست؟

سفری از قبل تعیین و برنامه ریزی است تور می گویند که توسط آژانس تهیه و در اختیار مسافران  قرار می گیرد.

سفری که مبدا آن محل زندگی و کار مسافر  میباشد به مقصدی که برای تفریح و سیاحت و آموختن و مشاهده  زیباییها و تفاوتهای فرهنگی و تمدنی و اجتماعی و … انجام می گیرد.

 

تور در لغت به چه معناست؟

معنی تور در لغت گشت و سیاحت می باشد.

 

تور شامل چه امکاناتی میباشد؟

  • حمل و نقل
  • اقامت
  • بیمه
  • غذا
  • گشت شهری
  • جاذبه های گردشگری

 

حمل و نقل در تور به چه صورت انجام میگیرد؟

حمل و نقل در تور به صورت های متفاوتی انجام میگیردکه شامل حمل و نقل: هوایی،جاده ای،ریلی و دریایی میشود که البته بسته به نوع سفر دور یا نزدیک بودن مقصد و امکانات مبدا و تقاضای مسافر دارد .

 

اقامت در تورهای مسافرتی

اقامت در تور  شامل اسکان مسافران در انواع مکان های اقامتی مانند :هتل،متل،مهمانسرا،استراحتگاه،کمپ  و خوابگاه میباشد.

 

غذا در تورهای مسافرتی

غذا در تور های مسافرتی بسته به هتل مورد نظر شما دارد برخی هتل ها به صورت فول برد(صبحانه،ناهار،شام) خدمات می دهند و برخی از هتل هاهم فقط صبحانه را سرو می کنند و ناهار  و شام بر عهده ی خود مسافر میباشدبنابراین غذا در تورهای مسافرتی بسته به هتلی است که شما در آنجا اقامت پیدا میکنید.

 

گشت در تور مسافرتی

هر تور مسافرتی دارای گشت  شهری میباشد که این خدمات با تامین سرویس حمل و نقل توسط یک لیدر حرفه ای صورت میگیرد و مسافران را به مکان های دیدنی و تاریخی و همچنین مراکز خرید  آن شهر هدایت میکند و اطلاعات مربوط آن مکان هارا در اختیار مسافران قرار داده و درباره آن برایشان توضیح می دهد.

 

جاذبه های گردشگردی در تور مسافرتی

جاذبه های گردشگری را می توان به صورت کلی و یا بر مبنای اهداف خاص تعریف نمود. جاذبه های گردشگری یک منبع دائمی طراحی شده است که به منظور تفریح، سرگرمی، لذت بردن و آموزش مسافران کنترل و اداره می شود.

 

تور مسافرتی توسط چه کسانی تهیه و اداره میشود؟

تور مسافرتی توسط دفاتر گردشگری و آژانس ها تهیه و اداره میشود. دفاتر و آژانس ها با بستن قرارداد با اقامتگاه ها،استخدام لیدر بومی،تهیه وسیله نقلیه ( هواپیما یا ماشین) تور مسافرتی را تهیه و در اختیار مسافران قرار می دهند.

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade