تمام نکاتی که در هنگام سفر باید رعایت کنید

 

 بیشتر افرادبه دلیل مشکلات کاری ونداشتن زمان مناسب  تنها فرصتشان برای تهیه بلیط هواپیما و سفر تعطیلات رسمی می‌باشد و سعی می‌کنند از این تعطیلات نهایت بهره را ببرند و مکان های دیدنی بیشتری را مشاهده کنند .  در ابتدا باید ذکر کنیم اگر جزو آن دسته از افراد نیستید که فقط تعطیلات، فرصتی برای مسافرت و تفریح تان  است، از سفر در تعطیلات خودداری کنید چرا که  بسیار پر هزینه‌تر از دیگر زمان‌هاست، زیرا در صنعت گردشگری، هر حرفه‌ای در تعطیلات به دلیل زیاد بودن مشتری به قیمت‌های خود اضافه می‌کنند، از بلیط هواپیما گرفته تا هزینه هتل و اقامت، غذا و …

اما اگر جزو آن دسته از افراد نیستید که فقط تعطیلات را برای سفر فرصت دارید به نکات زیر دقت فرمایید:

 

1.انتخاب مقصد مورد نظر

انتخاب مقصد مورد نظر مهمترین قسمت سفر است زیرا هر فرد برای رفع خستگی  و برای تغییر روحیه و آب و هوا قصد سفر می‌کند. پس این سفر باید سفری دلنشین و لذت بخش باشد. لذت بخش بودن سفر نیز در گرو انتخاب صحیح مقصد است. حتما توجه داشته باشید مقصدی که شما انتخاب می‌کنید از نظر  جغرافیایی، آب و هوا، دوری و نزدیکی، شلوغی و خلوتی مورد تایید  شما باشد و اگر به دنبال تجربه دیدار از مقصد جدید را دارید این مقصد برایتان پر از خاطرات خوب باشد. به این مسئله دقت کنید که مقاصد فراوانی  وجود دارد که برای تعطیلات غیر معمول و منحصر به فرد هستند و شما می‌توانید مثلا برای خرید بلیط هواپیما و سفر به یک کشور، از شهرهای کوچک آن به جای شهرهای شلوغ و بزرگ دیدن کنید. مطمئن باشید که شهرهای کوچک نیز جذابیت‌منحصر به  خودشان را دارند.

 

2.خرید بلیط هواپیما

برنامه ریزی در هر کاری بسیار لازم است مخصوصا در سفر بنابراین گردشگران عزیز در صورت امکان حتما چند ماه قبل از  تعطیلات برنامه‌ ی سفر خود را بچینید و وسیله‌ای که قصد دارید با آن سفر کنید را مشخص کنید. اگر با ماشین شخصی سفر نمی‌کنید حتما قبل از اینکه قیمت ها زیاد شود بلیط هواپیما یا قطار را تهیه و رزرو کنید. این اولین قدم موفق شما در صرفه جویی در هزینه سفر در تعطیلات خواهد بود. و اینطوری خیالتان  بابت بلیط و نحوه رفتن به سفر راحت خواهد بود. اگر بلیط را برای لحظه‌های آخر نگه دارید مطمئنا انتخابتان محدود و قیمت بالا  خواهد رفت. در صورت امکان  برای جلوگیری از اینکه زیاد در شلوغی تعطیلات گیر نکنید بهتر است یکی دو روز قبل از شروع تعطیلات سفر کنید و یکی دو روز قبل از تمام شدن باز گردید. پیشنهاد میکنیم برای تهیه بلیط هواپیمای ارزان و مناسب حتما سری به سایت اویتاگشت خزر بزنید.

 

3.رزرو هتل

پس از انتخاب مقصد مسافرت، خرید بلیط هواپیما قدم دوم انتخاب و رزرو  هتل است. همانطور که می‌دانید در تعطیلات، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها شلوغ خواهند بود و اگر از قبل فکر آن را نکنید حتی ممکن است شب را بدون هتل بمانند. بنابراین برای آسودگی خیال و سفری راحت و بدون استرس، پیشنهاد می‌کنیم از قبل هتلتان را مشخص کنید. اگر قصد اقامت در هتل ارزان را دارید به سراغ هتل آپارتمانی که ستاره ندارند بروید اما توجه داشته باشید که این هتل‌ها مکانی برای اقامت کوتاه مدت هستند و امکانات چندانی ندارند. اگر به اقامتگاه‌هایی غیر از هتل فکر می‌کنید ملحفه تمیز با خود به همراه ببرید.

 

4.وسایل مورد نیاز سفر

یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه ریزی در سفر این است که شما می‌دانید مقصدتان کجاست و می‌دانید به چه نوع لباس و چه نوع وسایلی نیاز خواهید داشت و این باعث می‌شود وسایل اضافه با خود حمل نکنید. حتما دقت  داشته باشید که هرچقدر سایز چمدانتان کوچکتر باشد سفرتان دلپذیرتر خواهد شد و مجبور نخواهید بود چمدان سنگین پر از وسایل به درد نخور را با خود به این طرف و آن طرف حمل کنید. بنابراین در جمع کردن لباس و وسایل دقت و وسواس زیادی به خرج بدهید. از قبل آب و هوای مقصد موردنظر را چک کنید تا لباس‌های مناسب با خود به همراه داشته باشید.

 

5.خرید

بخش فراموش نشدنی اکثر سفرهایی که می‌رویم البته بیشتر برای خانم‌ها خرید است! کلا از نظر خانم‌ها سفری که بدون خرید باشد سفر نیست پس آقایان باید در این مورد نیز به چند نکته توجه کنند: اول اینکه پول نقد زیاد به همراه نداشته باشید تا در معرض خطر دزدیده شدن و گم شدن نباشد. دوم اینکه بادیدن وسایل و لباس ارزان قیمت، دست‌و‌دل‌باز و گرم خرید نشوید چرا که هنگام حمل آن‌ها و جاسازی در چمدان به شدت اذیت خواهید شد. حتی شاید مجبور شوید چمدان نو برای وسایل خریداری شده بخرید و بعد حتی ممکن است مجبور شوید در فرودگاه اضافه بار پرداخت کنید. بنابراین برای دوری از این دسته از مشکلات از خرید زیاد دوری کنید و همینطور فراموش نکنید که با چانه زدن سر قیمت و این قبیل کارها زمان سفر خود را از دست ندهید و وقت خود را تلف نکنید.

 

6.سفر ارزان

برای داشتن سفری ارزان می‌توانید گروهی سفر کنید. گروهی سفر کردن به معنای تقسیم هزینه‌ها است و قبل از سفر اطلاعاتی در زمینه اماکن اقامتی قیمت‌ها و امکانات منطقه به دست آورید و هزینه‌ها را برآورد کنید. تهیه یک چادر مسافرتی می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را کم کند و همچنین می‌توان از خوردن غذاهای بیرون و خرید خوراکی های بیهوده و  هله هوله که لازم و ضروری نیستند اجتناب نمود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان با تور سفر کنید چرا که تور‌ها در خطوط و بلیط هواپیما، هتل‌ها و رستوران‌ها دارای قدرت قابل توجهی است و به دلیل رزرو تعداد زیاد از تخفیفات زیادی بهره مند می‌شوند و هزینه شما به نسبت سفر شخصی که خودتان بروید بسیار کمتر خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت در اصطلاح به روند ارسال گذرنامه به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به متقاضی گفته می‌شود.

اگرچه حضور شما برای مصاحبه یا انگشت نگاری الزامی است ولی بعد از صدور ویزا، نیازی به حضور شما برای الصاق ویزا نمی باشد. در نتیجه خیلی از متقاضیان با توجه به وقت و هزینه ای که صرف مسافرت به کشور واسطه می شود، ترجیح می دهند مدارک خود را به شخص دیگری بدهند تا به عنوان نماینده آنها کارهایشان  را انجام دهد.

 

پیکاپ ویزا چیست؟

هنگامی که پاسخ درخواست ویزا، از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی رسید، فرد موظف است با داشتن پرینت ایمیل و پاسپورت خود به سفارت کشور مربوطه مراجعه کرده و نسبت به الصاق ویزا اقدام کند. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت‌های زمانی و یا صرفه‌جویی در هزینه‌ها با استفاده از خدمات پیکاپ از سفر مجدد به کشور ثالث و دریافت ویزای خود صرف نظر می‌کنند.
به این منظور متقاضی می‌تواند با تعیین نماینده‌ای قانونی پرینت ایمیل سفارت به همراه پاسپورت خود را در اختیار این نماینده قرار داده  و ظرف مدتی بسیار کوتاه، بدون نیاز به اقامت در آن کشور ویزای خود را دریافت کند.

  ولی باید حتما توجه داشته باشید که ارائه خدمات پیکاپ پاسپورت مستلزم اخذ مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت بوده زیرا اساسا داشتن تعداد زیاد پاسپورت توسط افراد متفرقه منع قانونی داشته و می‌تواند مشکلاتی را برای صاحب گذرنامه به وجود بیاورد.

 

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

مراحل پیکاپ ویزا اینگونه است که متقاضی با داشتن پاسپورت خود و همچنین نامه و یا ایمیل سفارت دایر بر موافقت درخواست ویزا به شرکتی معتبر مراجعه می کند . سپس کارشناسان وسوپروایزر بخش پیکاپ ویزا در این مرحله موظف به بررسی مدارک و همچنین اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی هستند.

مراحل بعدی کاملا بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود تا در اولین فرصت نسبت به ارسال مدارک متقاضی به سفارت مربوطه و بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به تهران اقدام نماید.

 

پیکاپ ویزای کانادا از امارات

برای پیکاپ ویزای کانادا از امارات ما هر روز پاسپورت های شما را از طریق پست ارسال می کنیم. پاسپورت شما ۳ تا ۴ روز بعد به سفارت تحویل داده خواهد شد. پس از تحویل مدارک، انجام کارهای اداری توسط سفارت کانادا حدودا دو هفته طول می کشد. در نتیجه پاسپورت مهر خورده توسط پست برگشت داده می شود تا به شما تحویل داده شود.

 

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

بسته به نوع ویزای کانادا (ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی) مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای کانادا نیز متفاوت خواهد بود.

ویزای مهاجرتی:

 • پرینت ایمیل سفارت
 • پاسپورت امضا شده
 • دو قطعه عکس ۵*۷ (مهر، تاریخ، آدرس و شماره عکاسی لازم می باشد.)
 • تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت (ایمیل شخص، آدرس و شماره تلفن)

ویزای غیر مهاجرتی:

 • پاسپورت با امضا
 • پرینت ایمیل سفارت
 • فرم وکالت نامه

مدت زمان لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

همانطور که قبلا اشاره کردیم نمی توانیم زمان دقیقی برای پیکاپ ویزای کانادا را تخمین زد ولی بطور معمول روند الصاق برچسب ویزای کانادا در سفارتخانه مربوطه و امور اداری مربوط به آن بین 1 تا ۳ هفته طول میکشد.

پیکاپ ویزای آمریکا

به دلیل نبودن سفارت آمریکا در  شهر تهران، متقاضیان ویزای ایالات متحده باید برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به یکی از سفارت‌های این کشور در اطراف ایران مراجعه کنند و از آنجایی که سفارت آمریکا در کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را به خود اختصاص داده‌اند. ما هم خدمات خود برای پیکاپ ویزای آمریکا را معطوف به این ۳ کشور کرده‌ ایم.

 

پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه

سه پرواز اختصاصی در هفته در روزهای یکشنبه، سه شنه و پنج شنبه به مقصد آنکارا برای خدمات پیکاپ ویزای آمریکا در ترکیه در نظر گرفته شده‌است تا سرعت این خدمات را به حداکثر برساند.

برای پیکاپ ویزای آمریکا در ترکیه ما پاسپورت شما را روزهای یک شنبه و سه شنبه و پنج شنبه ارسال می کنیم و پس از انجام کارهای اداری توسط سفارت آمریکا، پاسپورت مهر خورده را در روزهای یک شنبه و سه شنبه و پنج شنبه بازمیگردانیم تا به شما تحویل دهیم. اگرچه برای این کار نمیتوان زمان دقیقی تخمین بزنیم ولی معمولا کارهای شما دو هفته طول خواهد کشید.

خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از ترکیه  شامل کنسولگری آمریکا در شهر استانبول هم می‌شود.

 

پیکاپ ویزای آمریکا از امارات

خدمات پیکاپ ویزای آمریکا از امارات، 3 شهر این کشور یعنی ابوظبی، دوبی و العین را شامل می‌شود. برای پیکاپ ویزای آمریکا در امارات ما هر روز پاسپورت های شما را از طریق پست ارسال می کنیم. پاسپورت شما ۳ تا ۴ روز بعد به سفارت تحویل داده خواهد شد. پس از تحویل مدارک، انجام کارهای اداری توسط سفارت آمریکا حدودا دو هفته طول میکشد . در نتیجه پاسپورت مهر خورده توسط پست برگشت داده می شود تا به شما تحویل داده شود.

 

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای آمریکا

ویزای توریستی:

 • پاسپورت امضا شده
 • برگه DS-160
 • برگه وقت سفارت
 • وکالت نامه محضری
 • شناسنامه
 • ایمیل سفارت
 • ارسال Username و Password حساب کاربری

مدارک ویزای دانشجویی:

 • پاسپورت امضا شده
 • برگه DS-160
 • برگه وقت سفارت
 • وکالت نامه محضری
 • شناسنامه
 • ایمیل سفارت
 • فرم I20 یا DS2019
 • ارسال Username و Password حساب کاربری

مدارک ویزای اقامتی:

 • پاسپورت
 • برگه .Case No
 • برگه پست انتخاب شده
 • وکالت نامه محضری
 • شناسنامه
 • ارسال Username و Password حساب کاربری

 

مدت زمان برای پیکاپ ویزای آمریکا

 نمی‌توان زمان دقیق برای پیکاپ ویزا را مشخص کرد ولی معمولا روند الصاق برچسب ویزا در سفارتخانه مربوطه و امور اداری مربوط به آن بسته به شهر محل مصاحبه بین ۱۰ روز تا ۳ هفته  طول خواهد کشید.

 

پیکاپ ویزای انگلیس

به دلیل نیمه تعطیل بودن سفارت انگلیس در تهران، بسیاری از هموطنان ما مجبور می‌شوند برای انگشت نگاری  و مصاحبه ویزای انگلیس، به یکی از کشورهای اطراف ایران سفر کنند و به همین خاطر پس از ویزا شدن درخواست آنها، برای الصاق ویزای انگلیس مجبور خواهند شد بار دیگر به این کشور سفر کنند.

پیکاپ ویزای انگیس از ترکیه

برای پیکاپ ویزای انگلیس در ترکیه  مدارک شما را روزهای یک شنبه و سه شنبه و پنج شنبه ارسال می کنیم و پس از انجام کارهای اداری توسط کنسولگری انگلیس ، پاسپورت را در روزهای یک شنبه و سه شنبه و پنج شنبه بازمیگردانیم تا به شما تحویل دهیم. اگرچه برای این کار نمیتوان زمان دقیقی مشخص کرد ولی به معمولا کارهای شما یک هفته طول میکشد.

پیکاپ ویزای انگیس از امارات

برای پیکاپ ویزای انگلیس از امارات پاسپورت‌ها هر روز به دبی یا ابوظبی یا العین از طریق پست ارسال می‌شوند. پاسپورت شما ۳ تا ۴ روز بعد به سفارت تحویل داده خواهد شد و پس انجام کارهای اداری توسط سفارت انگلیس، پاسپورت در اولین فرصت جهت تحویل در تهران بازگردانده‌ می‌شود. برای پیکاپ ویزای انگلیس در امارات هم نمیتوان زمان دقیقی مشخص کرد، ولی به طور معمول این پروسه ۲ هفته طول میکشد.

پیکاپ ویزای انگیس از ارمنستان

برای پیکاپ ویزای انگلیس در ایروان ارمنستان متقاضی باید در روز انگشت نگاری آدرس مشخص شده درشهر  ایروان را (که توسط کانتر وقت سفارت به ایشان اعلام میگردد) به سفارت اعلام کند. زمانیکه نتیجه ویزا آماده شود توسط سفارت به دفتر این شرکت ارسال شده و با اولین پرواز روز جمعه به ایران بازگشته و روز شنبه آماده تحویل می باشد.

 

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای انگلیس

 • وکالت نامه
 • ایمیل جواب سفارت
 • اصل رسید بارکددار سفارت انگلیس
 • اصل پاسپورت متقاضی

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس را هم نمی‌توان دقیق مشخص کرد چون اساسا بخش عمده‌ای زمان صرف امور اداری در سفارت انگلیس خواهد شد اما بطور تقریبی می‌توان گفت مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس بسته به شهر مدنظر بین ۱۰ روز تا ۲ هفته  طول خواهد کشید.

تعرفه های پیکاپ ویزا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

شهر پیکاپ

نوع ویزا

همکار

مسافر

آنکارا

مهاجرتی و غیر مهاجرتی

130 هزار تومان + 138 لیر

200 هزار تومان + 138 لیر

ابوظبی

غیر مهاجرتی

410 درهم امارات

440 درهم امارات

دبی

غیر مهاجرتی

170 درهم امارات

190 درهم امارات

 

 

پیکاپ ویزای آمریکا

شهر پیکاپ

همکار

مسافر

(در صورت پست مرکزی)دبی

120 درهم امارات

140 درهم امارات

(در صورت پست مرکزی)ابوظبی

410 درهم امارات

440 درهم امارات

ارمنستان

150 هزار تومان

200 هزار تومان

(در صورت پست مرکزی)آنکارا

55 دلار

65 دلار

 

 

 پیکاپ ویزای انگلیس

شهر پیکاپ

همکار

مسافر

دبی

170 درهم امارات

190 درهم امارات

ابوظبی

410 درهم امارات+ هزینه سفارت

440 درهم امارات + هزینه سفارت

آنکارا

50 دلار

60 دلار

استانبول

50 دلار

60 دلار

ارمنستان

50 دلار

60 دلار

دوطرفه انگلیس APPEAL & PPS (آنکارا)

100 دلار

120 دلار

دوطرفه انگلیس APPEAL & PPS (استانبول)

100 دلار

120 دلار

 

 

 

 

 

 

 

 

وقت سفارت

بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا  متقاضیان ویزای شینگن بایداز کشور مقصد برای دریافت وقت سفارت ویزای شینگن اقدام نمایند اگر در برنامه سفر خود به اروپا، قصد بازدید از چند کشور مختلف را دارند، باید از کشوری که بیشتر در آن اقامت  خواهند داشت برای وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند.

 

برای درخواست ویزای شینگن برنامه سفر تعیین کننده سفارتی خواهد بود که متقاضی باید از طریق آن برای وقت سفارت اقدام کند. اگر برای مثال قصد سفر به اتریش را دارید نمی‌توانید از سفارت فرانسه برای وقت سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید، هرچند کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. یا حتی اگر در برنامه سفر ۶ روزه خود علاوه بر اتریش می‌خواهید برای مثال ۲ یا حتی ۳ روز هم در فرانسه اقامت داشته باشید (ورود به اروپا از طریق اتریش) باز هم درخواست وقت سفارت ویزای شینگن باید از طریق سفارت اتریش اقدام شود.

 

مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

تعیین وقت سفارت ویزای شینگن برای ایرانی ها تنها یک راه دارد و آن هم بصورت آنلاین می باشد. البته اتباع بسیاری دیگر از کشورها بدون نیاز به تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن به یکی از کنسولگری‌های کشورهای اروپایی مراجعه کرده و درخواست ویزا می‌دهند اما برای اتباع ایرانی تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن تنها از یک طریق آن هم مراجعه به وب سایت VFS Global امکان‌پذیر است. باید کشوری که می‌خواهید از طریق آن برای ویزای شینگن تعیین وقت سفارت کنید را انتخاب نموده و  مراحل زیر را انجام دهید.

در زیر مراحل تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن از سفارت هلند (برای نمونه) را بطور کامل توضیح خواهیم داد:

 • مراجعه به وب سایت VFS Global برای سفارت هلند
 • ساب منوی SCHEDULE AN APPOINTMENT یاتعیین وقت سفارت را انتخاب نمایید
 • در این صفحه ایمیلی (netherlands@vfshelpline.com) در اختیار شما قرار می‌گیرد که با ارسال یک ایمیل تست، پاسخی خودکار برای شما ارسال خواهد شد که در آن بایداطلاعات مورد درخواست را تکمیل نمایید.
 • ارسال مجدد ایمیل به همراه تکمیل فرم مندرج در آن (تاریخ سفر، وقت سفارت مد نظر و ...)

در واقع با ارسال این ایمیل شما برای زمان مدنظر خود درخواست تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن کرده‌اید و تنها کاری که باید انجام دهید، انتظار برای پاسخ از طرف سفارت هلند خواهد بود.

 

 زمان لازم جهت تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن

بر اساس اعلام وب سایت رسمی شینگن هیچ زمان مشخصی برای مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن وجود ندارد. بسته به سفارتی که از آن اقدام می‌کنید، زمانی که برای تعیین وقت سفارت درخواست داده‌اید (سیزین‌های مسافرتی و یا پیش از زمان آغاز ترم‌های دانشجویی) و برخی موارد دیگر، مدت زمان لازم برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن متغیر خواهد بود.

توصیه دپارتمان ویزا و وقت سفارت اویتا گشت به متقاضیان محترم تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن این است که حداقل ۴ تا ۶ هفته پیش از تاریخ سفر خود برای تعیین وقت سفارت مدنظر اقدام نمایند، زیرا بعضا شاهد این بوده‌ایم که روند تعیین وقت و بررسی مدارک برای ویزای شینگن بیش از یک ماه نیز بطول انجامیده است.

نکته مهم دیگری که باید در اینجا به آن اشاره کنیم این است که حتما پیش از اقدام برای تعیین وقت سفارت، مدارک موردنیاز برای شینگن را تهیه و تکمیل کنید زیرا برای مثال ترجمه اسپانیایی مدارک متقاضیان خود به تنهایی ۲ هفته  طول می کشد.

خدمات

همکار

مسافر

وقت سفارت عادی ایتالیا

400.000 تومان

500.000 تومان

وقت سفارت فوری ایتالیا

1.500.000 تومان

1.550.000 تومان

وقت سفارت هلند

300.000 تومان

350.000 تومان

وقت سفارت پرتغال

300.000 تومان

350.000 تومان

وقت سفارت فرانسه

300.000 تومان

350.000 تومان

وقت سفارت اسپانیا

300.000 تومان

350.000 تومان

وقت سفارت چک

300.000 تومان

350.000 تومان

وقت سفارت آلمان

400.000 تومان

500.000 تومان

 

 

 

 

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ویزای شینگن

از آنجایی که تعیین وقت سفارت ویزای شینگن تنها به صورت آنلاین انجام می‌گیرد، تکمیل فرمی که از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می‌شود کفایت خواهد کرد. به بیان دیگر مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت برای ویزای شینگن، تکمیل اطلاعات درخواستی در همان ایمیلی است که از طریق دفتر VFS برای متقاضی ارسال و موارد زیر را شامل می‌شود:

 • اطلاعات هویتی شامل نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مطلوب برای وقت سفارت شینگن
 • نوع ویزا
 • مقصد اصلی در اروپا

تایید وقت سفارت برای ویزای شینگن از طریق ایمیل به متقاضی اعلام خواهد شد. وقت سفارت تعیین شده قابل تغییر و یا کنسلی نیست و در صورت حضور نیافتن متقاضی در روز مقرر، مراحل فوق تکرار خواهد شد. در روز انگشت نگاری و تحویل مدارک، متقاضی باید کپی نامه تایید وقت سفارت را به همراه داشته باشد.

 

  

 

 

 

 

 

 

چگونه ویزای توریستی شینگن بگیریم؟

 

خیلی ها آرزروی سفر به اروپا،این قاره سبز و جذاب را دارند.اگر ویزای توریستی شنگن داشته باشید خیلی راحت می توانید  بین کشور های مختلف این قاره سفر کنید،سفر به پاریس و دیدن برج ایفل،کاخ ورسای و موزه لوور یا سفر به هلند می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

سفر به آلمان ،سوئد ودانمارک و نروژ هم که از جهت بسیاری ارزشمند است.

قدم اول:انتخاب کشور مورد علاقه بهترین تورهای اروپا که طرفداران بسیاری دارد سفر به کشور های فرانسه،اسپانیا،ایتالیا،هلندوسوئیس است که حداقل 4 شب و حداکثر 12 شب می باشد.

قدم دوم:مدارک شنگن مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی شینگن را آماده کنید:

 • فرم درخواستی برای صدور ویزا
 • نسخه اصلی و کپی مدارک هویتی
 • دوعدد عکس رنگی معمولا 3/5*4/5 با زمینه سفید که به تازگی گرفته باشید
 • گواهی اشتغال به کار
 • سند مالکیت
 • پرینت حساب بانکی با امضا و مهر شعبه ی بانکی که درآن حساب دارید
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • بلیط رفت و برگشت

 

ریجکتی ویزای اروپا

اگر با وجود دریافت وقت سفارت و ارائه مدارک لازم در مراحل دریافت ویزای شنگن ریجکت شده اید توجه داشته باشید که این پایان راه نیست و نباید به سرعت ناامید شوید زیرا روش هایی وجود دارد که می توانید مجددا مدارک را ارائه کنید و مشکل ریجکت شدن ویزای شینگن خودرا رفع کنید

 

انتخاب وکیل جهت اعتراض

دقت کنید در صورتی که شخصا یا توسط آژانس های مسافرتی اقدام به اعتراض کنید،قطعا به نتیجه نخواهید رسید،واین وکلای تخصصی هستند که باتوجه به مواد قانونی و شناخت مسائلی که برای سفارت ها برای صدور ویزا مهم می باشد،اقدام به تنظیم لوایح دقیق قانونی و دفاع از پرونده های ریجکت شده می نمایند که در نتیجه بسیار تاثیر گذار می باشد.

 

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

هر پرونده ای که به سفارت کشورهای عضو شینگن ارسال می شود.توسط آفیسر یا کارگزار های سفارت به دقت مورد بررسی قرار می گیرد لازم به ذکر است دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن باید طی نامه ای مکتوب به متقاضی اطلاع داده شود.در نامه ارسالی گزینه هایی وجود دارد که تیک خوردن آن ها به منزله عدم دارا بودن شرایط مورد قبول از نظر سفارت می باشد. از مهم ترین مواردی که میتواند دلیل ریجکت شدن ویزای شینگن باشد می توان  به گروهی بودن یا انفرادی بودن سفر،مدارک شغلی ناقص،عدم ارتباط مدارک شغلی و میزان درآمد ذکر شده در پرونده،عدم وجود تمکن مالی کافی به ازای تعداد افراد،نداشتن دلایل محکم برای بازگشت به کشور پس از سفر،نداشتن هدف مشخص از سفر و ..... اشاره کرد.اگر محل اقامت متقاضی در کشور مقصد به صورت سوری تعریف شده باشد،سفارت با هتل جهت بررسی رزرواسیون تماس حاصل  می کند و پس از انجام استعلام در صورت عدم رزرو قطعی،ایراد مورد نظر را دلیل رد ویزا اعلام می نماید.
 

شرایط رفع ریجکتی ویزای شینگن

توجه به این نکته ضروری به نظر می رسد که برای بررسی دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن و رفع آن تقریبا به مدت 30 روز (بستگی به اعلام سفارت) زمان خواهید داشت و پس از آن سفارت ها معمولا هیچ اعتراضی را از سوی متقاضیان پذیرا نخواهند بود بنا براین به محض ریجکت شدن ویزا با مشاورین خود در اویتاگشت تماس گرفته و از راهکار های تخصصی بهره مند شوید.

 

 

اقامت اروپا از طریق اثبات تمکن مالی در ایران (بدون نیاز به سرمایه گذاری)

کشور های فرانسه،اسپانیا،اتریش ویونان جذاب ترین برنامه های اقامت از طریق تمکن مالی را ارائه می دهند این روش اقامت که به زبان انگلیسی financially independent person و یا به اختصار fip  گفته می شود به اشخاصی تعلق می گیرد که از تمکن مالی خوبی در ایران برخوردار باشند قالبا هنرمندان و بازیگران و افراد دارای تمکن  مالی بالا در ایران،از این روش برای دریافت اقامت اروپا استفاده می کنند.که این انتخاب دلایل بسیاری دارد،یکی از مهم ترین دلایل امکان رفت و آمد این درآمد می تواند از چهار روش ثابت شود:

 • سود سپرده بانکی
 • اجاره ملک
 • درآمد های ثابت(حقوق بازنشستگی)
 • سود سهام

مزایای دریافت اقامت اروپا از روش خود حمایتی

 • ساده ترین روش اخذ مجوز اقامت شنگن در اتحادیه اروپا
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • معاف از پرداخت مالیات
 • عدم محدودیت سنی برای متقاضی
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشور های حوزه شینگن
 • سهولت در تمدید اقامت
 • عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • عدم نیاز به شرط حضور دائم متقاضی در کشور مقصد
 • امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمان معتبر در عرصه بین المللی
 • سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلستان
 • تحصیل رایگان برای تمام اعضای خانواده

 

اقامت تمکن مالی فرانسه

 

هنگامی که در خواست اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی را دارید،تنها مدارک تمکن مالی و دارایی های داخل کشور مورد بررسی قرار می گیرد و نیاز به انتقال دارایی ها و سرمایه ها گذاری  یا ثبت شرکت در کشور فرانسه نمی باشد،داشتن سند ملک شخصی و گواهی سپرده بانکی نمونه ای از مدارک موردنیاز جهت اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی هستند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی از راحت ترین و ساده ترین روش های اخذ اقامت این کشور اروپایی به شمار می رود.

مزایای اقامت از طریق تمکن مالی

 • استفاده از این روش نیاز به ثبت شرکت و سرمایه گذاری ندارد.
 • عدم نیاز به دانش زبان انگلیسی جهت اخذ اقامت
 • امکان تحصیل رایگان برای فرد متقاضی و فرزندان
 • رفت و آمد آزادانه در کشور های اروپایی عضو پیمان شنگن
 • امکان خرید ملک یا بیزینس با هر سرمایه دلخواه
 • دریافت اقامت دائم و پاسپورت پس از 5 سال

 

شرایط لازم

 • سند ملکی (مربوط به هریک از اعضای خانواده)
 • تمکن مالی مناسب در ایران (گواهی بانکی)
 • دارا بودن درآمد های ثابت اعم از اجاره ملک یا سود سپرده
 • پاسپورت معتبر

 

اقامت سریع در یونان از طریق تمکن مالی یا خرید ملک

 

اقامت در یونان از دو راه امکان پذیر است،از طریق تمکن مالی و راه دوم از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک می باشد.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی یاFIP:این روش یکی از ارزان ترین،سریعترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت اروپا برای متقاضیان است و اگر توانایی مالی بالایی برخوردار هستید،پیشنهاد ما به شما استفاده از این روش است.درصورتی که شما به عنوان سرپرست خانواده اثبات کنید که می توانید ماهیانه دو هزار یورو برای خود و چهارصد یورو برای همسر و سیصد یورو برای هریک از فرزندان زیر هجده سالتان درآمد ثابت در ایران دارید،می توانید به راحتی از طریق تمکن مالی FIP اقامت دریافت کنید.

 

اقامت یونان از طریق خرید ملک

روش دوم برای اقامت در یونان خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار یورو است و اقامت از طریق سرمایه گذاری،شامل مالک،پدر، مادر،همسر و فرزندان زیر 21 سال ایشان می شود.نکته قابل توجه در مورد دریافت اقامت یونان از این طریق این است که پدر و مادر همسر هم مشمول دریافت اقامت دائم اروپا خواهند شد و این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است.

 • در این شیوه به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی برای متقاضیان اقامت نیازی نیست .
 • همچنین به ثبت شرکت در اروپا و راه اندازی تجارت در یونان نیز نیازی نمی باشد.
 • در این شیوه از پرداخت مالیات سالانه در یونان معاف می شوید .
 • محدودیت سنی برای متقاضی اقامت اروپا وجود نخواهد داشت.
 • امکان رفت و آمد راحت و بدون محدودیت و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به ویزای شنگن فراهم می باشد.
 • از این روش اگر اقامت یونان کسب کنید ،دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلستان برایتان آسان خواهد بود.
 • مدت زمان دریافت اقامت یونان از روش خرید ملک فقط دوماه می باشد.

 

اقامت سوئد(بامجوز کار)بدون نیازبه سرمایه گذاری

 

براساس بررسی های انجام شده توسط موسسه لگاتوم انگلستان و رتبه بندی جهانی پاسپورت کشورها،سوئد در کنار آمریکا در رتبه سوم با اعتبار ترین پاسپورت ها جهان قرار دارد.آزادی اجتماعی و فردی -گسترده ترین سطح خدمات بیمه،آموزش و ....... باعث شده مردمان سوئد جزو شادترین افراد کره زمین باشند.دریافت اقامت این کشور از 3 طریق بیزینس،کار و تحصیل امکان پذیر است. در اقامت از طریق بیزینس،نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری در کشور سوئد نمی باشد.(اجاره کار دولت سوئد اعطا می گردد). این روش مخصوصا افراد و خانواده هایی است که دارای مدرک تحصیلی لیسانس ودارای رزومه کاری خوب در کشور خود می باشند.

شرایط لازم

 • مدرک تحصیلی لیسانس یا سابقه کار مفید
 • رزومه کاری (حداقل 2 سال)
 • تکمیل فرم های مربوط و ارائه مدارک هویتی
 • پرینت سه ماهه حساب بانکی

مزایای دریافت اقامت سوئد

 • رفت و آمد آزادانه به تمام کشور های شنگن
 • تحصیل رایگان برای اعضاء خانواده و فرزندان
 • بیمه درمانی رایگان از لحظه ورود به سوئد
 • سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا
 • دریافت 80% از مزایای شهروندان سوئد از بدو ورود به سوئد
 • دریافت کارت اقامت 2 ساله همزمان (برای همه اعضای خانواده)
 • کوتاه ترین زمان در کشور های اروپایی برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • کشوری انگلیسی زبان (80درصد مردم)
 • داشتن مجوز کار برای تمام اعضای خانواده
 • امکان خرید بیزینس یا ملک

 

خرید ملک و اقامت اسپانیا

 

درحال حاضر یک راه جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک وجود دارد:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ 500000 یورو به بالا(GOLDEN VISA)دراین روش متقاضی باید بدون بهره گیری از وام بانکی در بخش ملک سرمایه گذاری  نماید،این خرید می تواند در قالب خرید یک یا چند ملک باشد که می بایست مجموعه خرید بالاتر از پانصد هزار یورو گردد. از  مزایای این روش سرعت بالای اخذ  اقامت و عدم شرط حضور شش ماهه در اسپانیاست.اقامت اخذ شده، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا بوده که با کارت اقامتی دریافتی ،امکان سفر به تمامی کشور های عضو شنگن را خواهید داشت.

خرید ملک واقامت گرجستان

 

خرید خانه در گرجستان یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است بنا براین اگر از تمکن مالی کافی برخوردار هستید با خرید یک آپارتمان حداقل به ارزش 35000هزار دلار در این کشور می توانید اقامت دائمی این کشور برای تمام اعضای خانواده خود را بدست آورید.همچنین در صورتی که قصد خرید ملک در گرجستان ندارید می توانید از طریق ثبت شرکت اقامت گرجستان را برای اعضای خانواده خود دریافت نمایید.

 

ویزای کار آلمان

طبق اعلام اداره کار کشور آلمان مبنی بر مشاغل مورد نیاز این کشور در سال 2019،افراد متخصص و دارای مدرک تحصیلی لیسانس و با آشنایی اولیه به زبان آلمانی در رشته های فنی و مهندسی و کامپیوتر و پزشکی وزیر شاخه های مرتبط با آنها می تواند برای این نوع ویزا اقدام کنند. اویتاگشت تمامی خدمات مربوط به این نوع ویزا از قبیل دریافت پیشنهاد شغلی و تنظیم رزومه های کاری مورد نظر کمپانی های آلمان و دریافت ویزای کار را از سفارت  آلمان در ایران به صورت VIP انجام می دهد. از مزایای این ویزا می توان به دریافت حقوق از کمپانی های آلمانی،اخذ پاسپورت آلمان در زمان کوتاه،اجازه کار و زندگی در آلمان برای اعضای خانواده و تحصیل رایگان اشاره کرد.

 

ثبت شرکت درآلمان جهت راه اندازی شرکت و دریافت اقامت آلمان از این طریق می توان در مدت زمان 2 ماه اقدام به تاسیس شرکت GMBH در آلمان نمود،جهت دریافت اقامت باید شرکت تاسیس شده را فعال نمود و پس از آن می توانید اقامت 3 ساله کشور آلمان را دریافت نمایید.

 

ثبت شرکت در انگلیس

 

ثبت شرکت در انگلیس یکی از راه های اخذ اقامت از این کشور است همچنین تعداد زیادی از شرکت ها در ایران تلاش می کنند حوزه فعالیت خود را در بخش بین الملل گسترش دهند.

به طور کلی شرکت ها در انگلستان به دسته های مختلف تقسیم می شوند:

دسته ی اول:شرکت های مسئولیت محدود یا ltd می باشد که رایج ترین و بهترین نوع شرکت از نظر کار آقرینان می باشد.این نوع شرکت ها تعهدات کمتری نسبت به دیگر شرکت ها داشته و از نظر مالیاتی و اختیارات و مالکیت صددرصدی و عقد قراردادها مورد پسند تر از انواع دیگر می باشد و تا 80000 هزار پوند،شامل مالیات ارزش افزوده نمی شوند.

دسته دوم:شرکت عمومی با مسئولیت محدود یا plc می باشد که از نظر سرمایه باید حداقل هایی را رعایت کند و نیازی به استخدام اجباری پرسنل و واریز جهت افتتاح حساب شرکت و سرمایه دارد.

 

شرایط و ضوابط ثبت شرکت درانگلستان

بدون نیاز به داشتن اقامت،سکونت و حضور  این کشور می توانید شرکت خود را در انگلستان ثبت کنید.حتی برای ثبت می توانید بدون نیاز به حضور در انگلستان،اسناد خود را از طریق پست DHL دریافت کنید.تنها یک نفر برای ثبت شرکت در این کشور کافی می باشد.

 

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

 • انتخاب نام یا عنوان مناسب و مرتبط با موضوع فعالیت خود
 • معرفی حداقل یک نفر شخص حقیقی به عنوان مدیر مدیر عامل شرکت
 • جزئیات سهام شرکت را مشخص کنید و سهام دار آن را اعلام نمایید.
 • زمینه فعالیت شرکت باید براساس قوانین در انگلستان مشخص گردد.

مدت زمان لازم 2 هفته می باشد.

 

ویزا پنج ساله کانادا

 

ویزای مولتی 5 ساله کانادا با وجود این که یک ویزای توریستی است،اما دارنده این نمونه از ویزا می تواند تا 5 سال به تعداد نامحدود به کانادا سفر کند.ویزای مولتی 5 ساله کانادا این امکان را برای متقاضی فراهم می کند که هرسال به مدت 6 ماه در کانادا حضور داشته باشد.

 

درخواست ویزای مولتی برای اعضای خانواده در قالب یک فایل

برای اخذ این فرم باید فرم ها و اطلاعات مربوط به سفارت تکمیل شود و کارشناسان  با توجه به مدارک متقاضی و با اخذ دعوتنامه توریستی یا بیزنسی و نمایشگاهی از کشور کانادا شرایط دربافت ویزای 5 ساله را آسان مینمایند و پس از آن برای انگشت نگاری اقدام به عمل خواهد آمد هزینه کلی در حدود 1000 دلار خواهد بود و 180 دلار نیز برای انگشت نگاری باید مد نظر داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

 • اسکن گذرنامه جدید و قدیم
 • مدارک شناسایی
 • مدارک شغلی
 • مدارک نشان دهنده تمکن مالی
 • سند ملک شخصی
 • سند ازدواج افراد متاهل
 • عکس پرسنلی 4/5*3/5
 • فرم تکمیل شده ویزای کانادا

 

ثبت شرکت و افتتاح حساب در عمان

 

ثبت شرکت در عمان در دوحالت امکان پذیر است حالت ممتاز و درجه یک از شیوه های ثبت شرکت در این کشور است.

کلیه LC های ایرانی در کل کشور های عربی منطقه به بانک مسقط عمان انتقال داده شده است و به این ترتیب فرصتی فراهم شده است تا بازرگانان ایرانی به وسیله ثبت شرکت خود در عمان و افتتاح حساب بانکی و اخذ اقامت برای خانواده خود نمایند.همچنین تاجران ایرانی می توانند از بندر صحار برای انتقال کالا استفاده کنند و هزینه های متداول واردات کالا به ایران را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند.

امتیازات ثبت شرکت در عمان

 • دریافت اعتبارات بانکی وال سی و امتیازات ویژه ثبت شرکت در عمان به علت روابط خوب سیاسی ایران و عمان یکی از مزایای ثبت شرکت در این کشور است.
 • در مناطق آزاد عمان مالکیت شرکت به صورت صددرصد به نام شخص خواهد بود و از این بابت نگرانی وجود ندارد.
 • شما می توانید پس از ثبت شرکت،حساب خود به صورت شرکتی در بانک های معتبر عمان که دارای شعبات مختلف در حوزه خلیج فارس و تقریبا 80 کشور دیگر هستند افتتاح کنید.بانک های پیشنهادی ما مسقط و nbo  می باشد.

مدارک لازم ثبت شرکت در عمان برای ایرانیان

 • کپی رنگی پاسپورت دارای حداقل شش ماه اعتبار
 • عکس رنگی با پس زمینه سفید (4 قطعه عکس 3 در 4)
 • پرینت بانکی با گردش مالی (شش ماه)
 • گواهی عدم سو پیشینه با ترجمه رسمی ممهور به مهر وزارت امور  خارجه

 

ثبت شرکت و اقامت ترکیه (بدون خرید ملک)

 

معمولا تمام شرکت هایی که با ایرانیان در ترکیه ثبت می کنند از نوع مسئولیت محدود می باشدزیرا در ترکیه هم مانند سایر کشور ها شرکت های با مسئولیت محدود ساده ترین ،سریع ترین و کم ریسک ترین نوع شرکت می باشد.

شرایط ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه با حداقل یک نفر قابل انجام است و بر این اساس می توان اقامت تمام خانواده فرد متقاضی را در ترکیه دریافت نمود.

برای تاسیس شرکت در ترکیه ،نیاز به سرمایه گذاری و واریز پول به حساب نمی باشد،تنها لازم است که آدرسی را در ترکیه معرفی نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه

 • اصل گذرنامه ی هریک از شرکا و سهامداران شرکت
 • چند اسم پیشنهادی برای نام شرکت در ترکیه
 • تعیین میزان سهام هریک از شرکا
 • تعیین مدیر عامل شرکت و اعضای هیئت مدیره
 • تعیین آدرس مجازی شرکت در کشور ترکیه

 

 

 

 

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade