1_دِ وٌرلد( The World)

دِ وٌرلد( The World) با 165 واحد اقامتی مجزا، نخستین کشتی مسکونی جهان است که در سال 2002 به بهره برداری رسید و تاکنون به بیش از 140 کشور جهان سفر کرده است. ساکنان این آپارتمان های شناور ، پیوسته در حال سفر هستند و حتی در سال 2012 با عبور کشتی از گذرگاه شمال غربی توانستند به تماشای خرس های قطبی بنشینند.مسیر حرکت این کشتی 12 طبقه ای 2 یا 3 سال قبل ازسفر، با رای ساکنان آپارتمان ها مشخص می شود.

 

2.هتل نعلی شکل چین:

یکی از هتل های لوکس واقع در هازوی چین است،که بعضی به آن لقب نعل اسب و بعضی ها پیراشکی داده اند. این ساختمان بسیار زیبا 27 طبقه دارد.

 

3.برج دینامیک دوبی امارات متحده عربی:

این آسمانخراش420 متر ارتفاع و 80 طبقه دارد.ظاهر این آسمان خراش هر دقیقه تغییر می کند. هرطبقه آن به صورت مجزا و هر سه ساعت یکبار 360 میچرخد.

 

4.صخره ی پریکستولن نروژ:

پریکستولن نام صخره ای بزرگ و مرتفع در کشور نروژ است.این صخره با604متر ارتفاع،در منطقه لیسفوردن قرار داشته و بین گردشگران نروژ بسیار پرطرفدار است.

 

5.فستیوال مجسمه‌های یخی و برفی هاربین(چین)

فستیوال مجسمه‌های یخی و برفی هاربین(چین) رویدادی زمستانی به شمار می‌آید که هر سال با موضوعی خاص در شهر هاربین، استان هیلونگ جیانگ چین برگزار می‌شود و در حال حاضر، بزرگترین فستیوال مجسمه‌های یخی و برفی دنیا محسوب می‌شود.در ابتدا، شرکت کنندگان در این فستیوال، اکثرا چینی بودند، اما بعد‌ها این فستیوال به رویدادی رقابتی و بین المللی تبدیل شد.بزرگترین مجسمه‌های یخی جهان در این فستیوال ساخته می‌شوند. این فستیوال که در سردترین ماه‌های شهر هاربین برگزار می‌شود، آثار هنری مهیج، موقتی و ناپایدار را به نمایش می‌گذارد که همه آن‌ها با یخ‌های رود سونگ هوا ساخته شده اند.بدون اشاره به تمام آثار معماری یخی که در سراسر شهر برای زمستان ساخته شده اند (به هر کجا که نگاه کنید)، بین چهار پارک اصلی و مناطق تفریحی، هزاران اثر هنری وجود دارد.جشنواره دو ماهه مجسمه‌های یخی و برفی هاربین که در ژانویه و فوریه برگزار می‌شود، و به نام این شهر تحت عنوان "سرزمین عجایب زمستانی"، معنای جدید و کاملی می‌بخشد.این جشنواره به طور رسمی در روز 5 ژانویه آغاز می‌شود و یک ماه ادامه دارد.

 

5.فواره جده عربستان:

بلندترین فواره در جهان است. این فواره واقع در ساحل جده، آب را ۳۱۲ متر به هوا پرتاب می کند که از تمام جده می توان این فواره عظیم را مشاهده کرد.

 

 

6. جزیره‌ی بورا بورا (Bora Bora)

جزایر پولینزیای فرانسه از حدود ۱۱۸ جزیره و تپه ی دریایی به وجود آمده است. بورا بورا یکی از جزایر باد پناه جزیره‌های سوسایتی پلینزی فرانسه و یکی از مناطق آنسوی دریاهای فرانسه در اقیانوس آرام می باشد. و به عنوان زیباترین جای جهان معرفی  می‌شود.

 

7.ساختمان انجمن ملی توسعه شیلات در  هند:
این ساختمان مانند ماهی دقیقا با کاربرد آن هماهنگ است.

 

8.هواکاچینا، پرو

این روستای کوچک که درست در وسط صحرای جنوب غربی پرو قرار دارد، یک واحه در وسط ناکجاآباد است. گردشگران اغلب برای لذت بردن از شن نوردی و راندن اتومبیل‌های شنرو در میان خاک‌ریزهای بی‌انتهای شنی که در اطراف شهر قرار دارند به این مکان سفر می‌کنند.

9.پل افسوس ونیز

 داستان پل افسوس این است که يك طرف پل، دادگاه بوده و طرف ديگر زندان؛متهم ها رو بعد از دادگاه از روی پل زندان میبردن و آنها هم برای آخرین بار شهر رو میدیدن.
و اینگونه بود که این پل،پل افسوس نام گذاری شد.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade