سفر با ماشین شخصی (کاپوتاژ)

می خواهید با ماشین خودتون به مسافرت بروید؟

برای همراه داشتن ماشینتون به وقت سفر خارج از کشور و عبور از مرزها احتیاج به اجازه خروج و انجام یک سری کارها دارید تا برای ورود دوباره ماشین به کشور مشکل گمرکی نداشته باشید.

برای اینکار همراه با مدارکی مثل سند انتظامی سبز رنگ،سند شرکتی سفید رنگ،مدارک خودرو،شناسنامه،کارت ملی،گواهینامه و کپی این مدارک به یکی از شعب گمرک کشور مراجعه نمایید.

قسمت اول پر کردن فرم کاپوتاژ از قسمت اداری است.یکی از مراحل کاری وزن کشی ماشین بدون سر نشین و هیچ بار اضافه ای در صندوق و داخل ماشین است. پس وسایل همراه خودوتون نبرید. بعد از وزن کشی به قسمت اداری و کدینگ برای ثبت ارزشیابی  شوید،این کار حدود 10 دقیقه طول میکشد و پس از آن برگه های کاپوتاژ رو در دو نسخه مهر و موم شده تحویل بگیرید و برای ثبت نهایی به دبیرخانه بروید .

مدت زمان انجام تمام امور کاپوتاژ حدود 1 ساعت است که بسته به شلوغی محل مراجعه شما و تعداد افراد متقاضی و کامل بودن مدارک شما ممکن است متفاوت باشد. اعتبار این کار 1 سال هست و شما میتوانید در مدت یک سال هر چندبار که خواستید با ماشینتون به کشور خارجی مسافرت کنید.

به یاد داشته باشید که برای سفر با ماشین شخصی باید گواهینامه و پلاک بین المللی بگیرید. برای انجام این کار باید به کانون جهانگردی و اداره اتومبیلرانی مراجعه کنید.برای این مرحله باید تمام مدارک قبل بعلاوه عکس 4*3 و برگه کاپوتاژ رو به همراه داشته باشید. برای ورود و عبور به مرز هر کشور باید بیمه ماشین مخصوص همان کشور  رو بگیرید.همینطور برای ترجمه گواهینامه و انجام تمام مراحل باید مبلغی حدود 700.000 تومن پرداخت نمایید.

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade