سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان جهت حمایت از حقوق هموطنان محترم،آماده ارائه مشورت و راهنمایی بوده و ضمن آرزوی سفری خوش،جهت پیشگیریاز بروز مشکلات موجود و خسارات جبران ناپذیر مالی،اخلاقی و... که معمولا پس از وقوع آن شاهد می باشیم،نظر هموطنان گرامی را به نکات ذیل جلب می نماید؛

1.مدت لغو روادید با گرجستان 45 روز بوده و اقامت بیشتر، جریمه و اخراج در پی دارد.ضمنا این مدت صرفا به منظور اهداف گردشگری بوده و سایر فعالیتها مانند اشتغال به کار،تحصیل،سرمایه گذاری،خرید و اجاره ملک و.... بدون اخذ اقامت و مجوز های قانونی از دولت گرجستان،می تواند فرد را دچار مشکل نماید.

2.مقدار ارز مجاز همراه مسافر در مرز،مبلغ 10،000 یورو یا معادل آن بوده و بیش از آن ممنوع  می باشد.

3.طلای همراه مسافر میزان متعارفی شامل گردنبند،النگو و ... بوده و طلای همراه بعنوان قاچاق محسوب می شود.

4.مراقب گذرنامه خود باشید.مسئولیت و عواقب هرگونه سوء استفاده از آن بر عهده صاحب  گذرنامه بوده و ضمنا بدون گذرنامه،دچار مشکلات متعدد خواهید شد.

5.گذرنامه خود را به هیچکس ندهید و گذرنامه هیچ فردی را بعنوان ضمانت،امانت و ... نپذیرید.

6.باتوجه به کلاهبرداری های مختلف و متعدد، به افراد ناشناس اعم از ایرانی و خارجی اعتماد نکنید و در صورت مواجه با سودجویان و کلاهبرداران،در اسرع وقت با مدارک و اسناد معتبر به پلیس مراجعه کنید.

7.گذرنامه و ویزای جعلی بلافاصله در مرز گرجستان شناسایی شده و دارندگان آنها دستگیر می شوند.

8.حمل مواد مخدر در گرجستان از جرم قتل نیز سنگین تر و مجازات آن شامل زندان های طولانی مدت و جریمه های سنگین مالی بوده و مشمول هیچ گونه عفو و یا تخفیفی نمی باشد.

9.ورود و همراه داشتن داروهایی که حاوی مقادیری مواد مخدر یا روانگردان باشند،ممنوع بوده و مجازات سنگینی دارد. ضمن آنکه تمامی دارو های موردنیاز در این کشور موجود و در دسترس می باشد.

10.به دلایل فوق و ...، از پذیرش هرگونه بسته یا چمدان از مسافران و افراد ناشناس اکیدا خودداری نمایید.

11.جهت اجتناب از سرقت یا دام های گوناگون مانند قرار دادن مواد مخدر در خانه و یا وسایل شما و ... از اسکان در منازل شخصی و ناشناس به شدت پرهیز نمایید.

12.ارز کافی همراه داشته و تبدیل ارز فقط در صرافی های معتبر انجام شود.

13.برای پیشگیری از سرقت یا فقدان پول و مدارک،تمامی وجوه نقد و مدارک خود را در سطح شهر همراه نبرید.

14.جهت رانندگی در گرجستان،می بایست گواهینامه رانندگی بین المللی داشته باشید.

15.زبان،فرهنگ و قوانین کشور ما و گرجستان کاملا متفاوت بوده،لذا لازم است از قوانین و مقررات این کشور (بعنوان میزبان) اطلاع داشته و آنها را رعایت نموده تا از بروز مشکلات احتمالی پرهیز گردد.

 

 

Copyright 2017 by Ovita Gasht | Design by webcade